سوالات کنکور 1400 – دفترچه سوالات کنکور سراسری 1400

عاملی: در نظرسنجی که ما از جامعه آماری بیش از یک میلیون و صد هزار نفر دانش آموز انجام دادیم، ۵۳ درصد از داوطلبان اعلام کردند که در امتحانات نهایی استرس کمتری را تجربه میکنند، ۱۸ درصد هم نظر خاصی نداشتند و فقط ۲۹ درصد مخالف بودند. در نتیجه دانش آموز پشت کنکوری برای حل تست و تسلط بر روی یک درس باید از چندین تکنیک استفاده کند و این تکنیک ها را بخاط بسپارد. در این نوشته به آنچه در پشت اعداد پنهان شده است نگاهی خواهیم انداخت. با توجه به این حجم از داوطلبان و رقابت تنگاتنگی که بین آنها وجود دارد، برای تمامی افراد واجب است تا از طریی مطالعهی بهترین و کاربردیترین منابع و کتب کنکوری، آمادگی لازم برای شرکت در آزمون سراسری رشتهی تجربی را کسب کرده و با کسب اطمینان بیشتر نسبت به تواناییها و مهارتهای خود در این آزمون شرکت کنند. بیشترین پذیرش از طریق آزمون سراسری نیز با اختلافی اندک و با ۶۰ هزار و ۷۹۸ نفر در گروه آزمایشی علوم تجربی صورت گرفته است. آن دسته از داوطلبانی که دارای شرایط ثبت نام در آزمون دکتری در سایت سنجش می باشند، می توانند از طریق مراحل زیر در سایت ثبت نام آزمون دکتری 1401 شده و فرم ثبت نام را تکمیل نمایند.

حتی در تست هایی که گزینه صحیح را انتخاب کرده اید، با روش حل طراح سوال آشنا شوید. برای حل باید مقادیر خواسته شده با استفاده از اتحادهای مثلثاتی و یا تکنیک مثلث یافت. اکنون شما وارد درگاه پرداخت اینترنتی شده اید و لازم است با وارد کردن اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتابی که رمز پویای آن فعال است، هزینه لازم را پرداخت نمایید. کارشناسان سامانه ها تمام سوالات شما را به کامل ترین شکل ممکن پاسخگو هستند. همچنین، دانش آموزان می توانند مراحل ثبت نام در رشته های بدون آزمون مقطع کاردانی را از طریق این سامانه انجام دهند. سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: از میان یک میلیون داوطلب مجاز در کنکور ۱۴۰۰ بیش از نیمی از آنها رشته های با آزمون کنکور ۱۴۰۰ را انتخاب کردند.

از میان شرکتکنندگان در آزمون سراسری ۱۴۰۰، با احتساب علاقهمندان به گروههای آزمایشی دوم و سوم، ۱ میلیون و ۲۳ هزار و ۳۰۶ داوطلب مجاز به انتخاب رشته شدهاند. از این میان ۱۷۳ هزار و ۷۶۵ صندلی به پذیرش با آزمون سراسری و ۳۲۹ هزار و ۷۷ صندلی به پذیرش بدون آزمون و صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی اختصاص داشته است. بخش پررنگ ظرفیتهای پذیرش با آزمون را نشان میدهد. در این بخش گفتگو و مصاحبه با نفرات برتر کنکور 1400 ارائه می شود تا رمز موفقیت ایشان را متوجه شوید. با اعلام چندباره تقویم آزمونهای کشوری، این بار وزارت بهداشت اعلام کرد آزمونهای مقرر در تیرماه در موعد خود برگزار میشوند. میشه گفت شرط پیروزی و موفقیت در کنکور ۱۴۰۰، ادامه دادن با همین خستگی هاست. در این مورد هر چه حساسیت بیشتری به خرج دهید نتیجه بهتری خواهید گرفت. برای اینکه در این بخش علکرد بهتری داشته باشید به نکاتی که در زیر اشاره کرده ایم دقت کنید. در این آزمون، ۸۲۸ هزار و ۵۵۲ دختر و ۵۳۹ هزار و ۳۷۹ پسر به رقابت پرداختهاند. برای سرکت در این آزمون، بیش از ۹۰ درصد داوطلبان برابر با ۹۸۲ هزار و ۷۵ داوطلب، کارت ورود به جلسه دریافت کردند.

در درس دین و زندگی متن کتاب درسی بسیار مهم و پر نکته است همچنین شما باید مفهوم های آیات و ارتباط آیات با هم را خوب بدانید و با تست زدن این موضوعات را در ذهن خود به تثبیت برسانید همچنین کمک گرفتن از منابع مختلف و آموزش ها به شما کمک می کند، اما اولویت کتاب درسی متن آن می باشد. حال فرم مربوط به ثبت نام دکتری برای شما باز می شود که می بایست اقدام به تکمیل آن نمایید و پس از تکمیل فرم ثبت نام آن را تایید نمایید تا کد پیگیری ثبت نام به شما ارائه شود. مراحل ثبت نام در کنکور دکتری به شرح زیر می باشد. اما اگر می خواهید در کد رشته محل های با آزمون این زیرگروه آزمایشی در بهترین دانشگاه های سراسری کشور، تحصیل کنید؛ لازم است که حتما رتبه و تراز علمی مناسبی را به دست آورید. آیا تصور چنین رتبه ای را داشتید؟ نتیجه چنین رویکردی این می شود که با تمام این سختگیری ها و صرف بودجه های سرسام آور برای برگزاری مقوله ای به نام کنکور، وضعیت و رتبه دانشگاه های ما در سطح دنیا ناامید کننده است.

اگر رشته هنری درس نخوانده اید، منابعی که باید در اختیار قرار بگیرید با افرادی که دیپلم مرتبط با رشته های هنری دارند متفاوت است. از آن جایی که فرآیند انتخاب رشته، تاثیر به سزایی در آینده شغلی و تحصیلی افراد ایفا می کند، بنابراین توصیه می کنیم قبل از انجام هر گونه اقدامی، حتما به تحقیق و جست و جو پیرامون رشته و دانشگاه مد نظر خود بپردازید. سازمان سنجش آموزش کشور هم طبق روال گذشته و طبق قوانین ابلاغ شده عمل میکند، قانون مجلس سالیانه است، اگر هم به هر شکلی کسی بخواهد قانون مصوب سال گذشته شورای عالی انقلاب فرهنگی را محل عمل قرار دهد آن قانون پروسه اطلاعرسانی و برگزاری آزمون را ۲ سالانه اعلام میکند، یعی برای برگزاری کنکور ۱۴۰۳ ما باید امروز اطلاع رسانی کنیم. در این مقاله سعی داریم ویژگی های کلاس کنکور خوب و نکات طلایی در انتخاب یک آموزشگاه کنکور مناسب جهت کسب آمادگی لازم را بررسی کنیم.

همچنین، مقایسه پذیرش نهایی و ظرفیت پذیرش در رشتههای بدون آزمون نیازمند بررسی آمار تفکیکی انتخابرشتهکنندگان گروههای آزمایشی مختلف است؛ چنین آماری در منابع بررسیشده در دسترس نبود. همین کمی استرس و اضطراب در دانش آموزان ایجاد می کند که با بهره گیری از منابع آموزش کنکور با کیفیت و مناسب می توانند از پس آن برآیند. همچنین، دانش آموزان و دانشجویان می توانند با ورود به این بخش از سامانه سنجش، تمامی اطلاعیه هایی که مربوط به ثبت نام دانشجو در مقطع کاردانی و کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی سال گذشته است را مشاهده نمایند. دانشگاه جامع علمی کاربردی یکی از دانشگاه های داخل کشور است که به صورت جدا از دانشگاه های سراسری و آزاد اقدام به پذیرش دانشجویان می کند. علاوه بر این، به دلیل انبوه داوطلبانی که در گروههای آزمایشی هنر و زبانهای خارجی به عنوان گروه آزمایشی دوم و سوم ثبتنام میکنند و برخی از آنها در این گروهها پذیرش میشوند، مقایسه این گروهها با گروههای آزمایشی اصلی از برخی جهات دقیق نیست.بیشترین احتمال پذیرش در گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی و کمترین احتمال در بین گروههای آزمایشی اصلی در گروه آزمایشی علوم تجربی بوده است؛ هرچند احتمال پذیرش در رشتهمحلهای روزانه در گروه آزمایشی علوم انسانی کمتر از گروه آزمایشی علوم تجربی بوده است.

پس از ثبت هر درخواست در این سامانه یک کد پیگیری به افراد داده می شود که می توانند درخواست خود را با آن کد، پیگیری نمایند. یکی از بخش های دیگری که در سامانه سازمان سنجش قرار داده شده است، بخش مربوط به پذیرش فراگیر پیام نور می باشد. تمامی افرادی که قصد اطلاع از شرایط و ضوابط موجود برای ثبت نام و پذیرش فراگیر پیام نور در سال ۱۴۰۱ را دارند، می توانند به بخش مربوط به پیام نور sanjesh وارد شوند و تمامی اطلاعیه های مربوط به آزمون را از طریق این بخش دریافت نمایند. بنابراین، مرجع رسمی اطلاع رسانی های مربوط به دوره های فراگیر پیام نور سامانه سازمان سنجش و بخش پیام نور این سامانه می باشد. تمامی اطلاعات مربوط به پذیرش دانشجویان با آزمون و بدون آزمون در مقطع کاردانی فنی و حرفه ای در این بخش از سامانه سنجش اطلاع رسانی خواهد شد. در ادامه فهرستی از کنکورهای استاندارد وجود دارد که ممکن است دانشجویان برای قبولی در دانشکدهها یا دانشگاههای مختلف در کشورهای گوناگون از آن استفاده کنند. معنای آموزش کاربردی یعنی اینکه فرانش قالباً آموزش های خود را با سیاست آموزش برای ورود به بازار کار کشور در حوزه های گوناگون و به بالاترین کیفیت تولید میکند.

بنابراین سعی بر این است که در این جلسات بتوان هرچه بیشتر در جهت یکسان سازی شرایط آزمون از جمله جامعه داوطلبان و سوالات عمل کرد تا نتیجه هر فرد قابل اتکاتر باشد و در عین حال بتوان از تحلیل آزمونهای آزمایشی، به طرح یک برنامه آموزشی دقیقتر برای مدارس سلام رسید. دانشآموزان در سه سال متوسطه دوم (دهم، یازدهم و دوازدهم) در آزمونهای شبیهسازی شده شرکت میکنند. طی جلسات منظم در مدارس سلام، با حضور معاونت علمی جناب آقای مهندس جلالی، مدیر مدرسه، معاون آموزشی، مسئول پایههای دهم، یازدهم و دوازدهم، روشهای تدریس، آموزش، برنامهریزی کلاسی و درسی دانشآموزان سال دهم تا دوازدهم مورد بازبینی قرار میگیرند. ویژگی برنامه درسی و کلاسهای کنکور مدرسه، قابل اطمینان بودن آن است زیرا چیزی جز موفقیت دانشآموزان را مد نظر ندارد. عمده پذیرش در همه گروههای آزمایشی صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی بوده است جز در گروه آزمایشی علوم تجربی که ۶۳/۰۲٪ پذیرش از طریق آزمون سراسری صورت گرفته است. سعی کنید در کلاس درس و هنگامی که معلم تدریس می کند، خوب گوش کنید و درس را در کلاس یاد بگیرید.

مشاورین موسسه به شما کمک خواهند کرد تا یک برنامه درسی مناسب برای خود تدوین کنید. برنامه ریزی شخصی خود رو بنوسیم. به گزارش همشهریآنلاین به نقل از ایسنا، دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ضمن بیان این مطلب در خصوص امکان تعویق زمان برگزاری آزمونهای ملی اظهار کرد: ما به هیچ عنوان بدون توجیه بهداشتی تعویق آزمونها را قبول نمیکنیم برنامه ما این است تمامی آزمونهای ملی از جمله آزمون کارشناسی ارشد و کنکور در موعد مقرر برگزار شوند، مگر اینکه شرایط بهداشتی به گونهای باشد که مجبور به تعویق این آزمونها شویم. نکته مهم این آزمونها این است که شرکتکنندگان در این آزمونها، دانشآموزان مدارس خاص هستند بنابراین جامعه آماری آزمونهای آزمایشی سلام طی این ۳ سال یکسان است و میتوان با مقایسه آنها با یکدیگر و تحلیل نتایج، به کمبودها یا نقاط قوت آموزشی، مشاورهای و برنامهریزی رسید.

بدون احتساب ظرفیتهای دانشگاه آزاد اسلامی، ۵۰۲ هزار و ۸۴۲ صندلی با آزمون و بدون آزمون برای تحصیل در دورههای کاردانی، کارشناسی و دکتری حرفهای در سال ۱۴۰۰ در کشور فراهم بوده است. با احتساب ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی در چهار رشته پرطرفدار گروه آزمایشی علوم تجربی، در مجموع ۴۵۵ هزار و ۴۲۴ نفر در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ در دورههای کاردانی، کارشناسی و دکتری حرفهای پذیرفته شدهاند که از این میان پذیرش ۱۸۴ هزار و ۹۴۳ نفر با آزمون سراسری و پذیرش ۲۷۰ هزار و ۴۸۱ نفر صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی بوده است. متقاضیانی که علاقمند به ثبت نام در رشته های بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 1401 هستند می توانند در مهلت زمانی تعیین شده، با ورود به سایت سنحش برای تکمیل فرم ثبت نام خود اقدام نمایند. با بررسی نسبت داوطلبان ثبتنامکرده در گروههای آزمایشی مختلف به ظرفیتهای اعلامی و پذیرش نهایی، میتوان معیاری از احتمال قبولی داوطلبان به دست آورد. بدیهی است که بررسی میزان رقابت و احتمال قبولی در رشته و دانشگاههای پرطرفدار نیازمند بررسی آمار با تفکیک بیشتر است و آنچه در ادامه گفته میشود تصویر کاملی از میزان دشواری آزمونهای گروههای آزمایشی مختلف ارائه نمیکند.

پس برای یادگیری بهتر و اصولی، بهتر است از بهترین مدرس زیست کنکور کمک بگیرید. استاد فاطمه حجتی دارای دکترای زیست شناسی از دانشگاه تربیت مدرس ایران و دانشگاههای Baylor و Lamar تگزاس، ایالات متحده آمریکا هستند. زیست شناسی سومین درس دفترچه اختصاصی با ضریب 4 در زیرگروه 1 می باشد. کنکور سراسری سال ۱۴۰۱ صبح روز چهارشنبه ۸ تیر ۱۴۰۱ و با گروه آزمایشی هنر، در سراسر کشور شروع شد. کنکور سراسری ۱۴۰۰ در روزهای ۹ تا ۱۲ تیر برگزار شد و نتایج نهایی آن در روز ۳ مهر اعلام گردید. زبان فرار است پس سعی کنید در طول زمان آن را مرور کنید نه اینکه در یک روز یک درس را کامل بخوانید.

تقویت اعتماد به نفس، آموزش اصولی، برنامهریزی دقیق، جدیت، پشتکار، حمایت خانواده و دبیران و کلاسهای مدرسه از جمله عواملی هستند که نفرات اول کنکور سراسری آنها را مهمترین دلایل موفقیت در کسب رتبه سایت konkoorahmadi برتر میدانند. به خاطر متفاوت بودن ضریب درسهای تخصصی در زیر گروه های مختلف کنکور ریاضی، رتبه های شما در زیر گروه های متفاوت، مختلف خواهد بود. قیمت محصولات حرف آخر را میتوانید به صورت پی دی اف دریافت نمایید که قیمت تمامی دروس عمومی و اختصاصی برای رشته های تجربی و ریاضی و انسانی را در آن مشخص نموده ایم و با توضیحات مشاور میتوانید علاوه بر محاسبه توسط مشاور ، خود شما نیز جهت اطمینان کامل تخفیفات را حساب نمایید. موسسه آموزش حرف آخر با حضور مشاوران زبده آماده ارائه خدمات آموزش کنکور و همچنین ارائه مشاوره کنکور تخصصی میباشد. داوطلبانی که در آزمون ارشد 1401 شرکت کرده اند برای مشاهده نتایج خود نیز باید وارد سایت سنجش شده و با وارد کردن اطلاعات لازم کارنامه آزمون خود را دریافت کرده و خود را برای تکمیل فرم انتخاب رشته ارشد آماده کنند. فیلم های آموزشی کنکور یکی از منابعی است که می تواند شما را برای کنکور سراسری آماده کند.