21 روش ساده و تاثیرگذار تست زنی در کنکور 1401

از رئیس جمهور عدالت خواه و محبوب کشور درخواست داریم که با مسئله برخورد و کنکور برگزار شده را لغو و مجددا در یک شرایط کاملا امن کنکور تجربی برگزار شود. وی ادامه میدهد: «باید عوامل این تخلفات از داوطلب گرفته تا رئیس سازمان سنجش، یعنی تمامی افرادی که در این مسئله دخیل بودند تا به طریقی سوالات لو برود و انتشار داده شود برخورد کنیم، این افراد را عزل و محاکمه کنیم؛ من میدانم فرآیند برگزاری کنکور چقدر دشوار است، از تمام عوامل حفاظتی و امنیتی و پلیس هم تشکر میکنم، اما درباره اتفاقاتی که افتاده نمیشود به راحتی گذشت. اینکه دانش آموز هستید یا فارغ التحصیل و خیلی از سوالات دیگر که هرکدام باعث می شود فاکتور مهمی در برنامه ریزی کنکور تجربی تغییر کند یا اصلاح شود تا بهترین برنامه ریزی با توجه به شرایطتان تقدیم شما شود.

زمان ثبت نام ورودی بهمن ماه دانشگاه علمی و کاربردی در در نیمه اول بهمن می باشد. استاد فاطمه حجتی دوره های تدریس خصوصی و نیمه خصوصی زیست شناسی و شیمی متوسطه دوم (مقاطع دهم، یازدهم، دوازدهم) و کنکور را ارائه می دهند. گزینش دانشجو در این مقطع به دو صورت متمرکز و نیمه متمرکز انجام می شود. موسوی خاطر نشان کرد: بازه زمانی ما برای ابلاغ مصوبه تغییرات کنکور تا سال تحصیلی می باشد اینکه گفته می شود ما تا اواسط تیر ماه فرصت داشتیم این مصوبه را ابلاغ کنیم صحیح نیست چرا که طبق قانون تا مهر ماه زمان برای ابلاغ وجود دارد و هر زمانی که ما این ابلاغ را انجام دهیم سازمان سنجش آموزش کشور موظف به اجرای آن است و در این زمینه مشکلی نداریم. دو تا سوال مهم هست. سوالات گروه آزمایشی علوم تجربی در دو دفترچه و پاسخنامه مجزا ارائه میشود. سوالات گروه آزمایشی علوم انسانی در دو دفترچه و پاسخنامه مجزا ارائه میشود. سوالات گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی در دو دفترچه و پاسخنامه مجزا ارائه میشود. البته باید مهارتهایی بلد باشیم که این مهارتها را در همین مطلب به شما هدیه میدهم.

۱۶۰ سؤال شامل این امتحان است که ۳۶۰ نمره دارد. اگر سؤال مربوط به یک درس عمومی یا بخش متنی درسهای اختصاصی باشد باید با یادآوری متن مورد نظر از کتاب درسی و با بررسی دقیق گزینهها، پاسخ صحیح را انتخاب کنید. توی این قسمت یه متن چند خطی میدن و توی سوال می پرسن که کدوم گزینه، استدلال بالا رو تضعیف یا تقویت میکنه یا مفروض پنهان رو میخوان و از این قبیل سوالات که 15 دقیقه زمان دارید تا به این 10 سوال جواب بدید. تا آخر این مقاله همراهمون باشین! برای همین در ادامه این مقاله در مورد سیر تا پیاز کنکور تجربی 1401 توضیح دادیم. اگه سوالاتی در مورد دروس، رشته ها و گروه های آزمایشی رشته تجربی در کنکور سراسری 1401 دارین بهتره مقاله ارائه شده پایین رو مطالعه کنین. امرایی با اشاره به مسئولیت رئیس سازمان سنجش به خبرآنلاین میگوید: «رئیس فعلی سازمان سنجش سابقه حضور در این سازمان را دارد، اما پیشرفت علم و تکنولوژی خیلی بیشتر از زمانی است که ایشان در سازمان بودند.

ماجرای تقلب حین جلسه کنکور تجربی و انتشار سوالات در فضای مجازی چه بود؟ به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادار اقتصاد؛کنکور امسال با حواشی مختلفی روبرو شد و یکی از آنها ۷۰مورد تخلف سر جلسه امتحان بود که به کمک دستگاههای آشکارساز پیدا گردید اما مورد عجیبتر سوالات کنکور تجربی، طبق گزارش روزنامه فرهیختگان حوالی ساعت ۱۰ یعنی حین برگزاری کنکور در کانالهای مجازی وجود داشته است و این یعنی سوالات از قبل دراختیار برخی بوده که این ساعت امکان انتشار آن را داشتند. حتی با در نظر گرفتن دانشگاه آزاد این عدد نهایتا به 60 هزار نفر می رسد و این یعنی هر ساله تنها 12 درصد شرکت کنندگان به هدف خود یعنی رسیدن به صندلی دانشگاه موفق می شوند کما اینکه بسیاری از این 60 هزار نفر حتی رشته ای که در آن شروع به تحصیل می کنند مورد علاقه شان نبوده است و برای پشت کنکور نماندن انتخاب رشته می­کنند. درس عربی در همه زیر گروه های آزمایشی علوم تجربی دارای ضریب ۲ است یعنی از نظر ضریب پایین تر ازدرس دینی و ادبیات است اما چون بیشتر داوطلبان نمیتوانند در این درس به درصد بالایی برسند میتواند به عنوان یک سکوی پرش برای داوطلب باشد. دومین ماده درسی دفترچه عمومی کنکور تجربی درس عربی است.

وی از اتخاذ تمهیدات لازم بهداشتی و امنیتی برای برگزاری آزمون سراسری در استان خبر داد و افزود: سالنهای برگزاری آزمون قبل و بعد از هر آزمون باید کاملاً ضدعفونی و گندزدایی شوند. کارشناسای مرکز مشاوره تحصیلی تحصیلیکو هم آمادن تا به تموم سوالا و ابهامای شما در خصوص کنکور تجربی 1401 پاسخ بدن. در حال حاضر نیز این مجموعه در زمینه فعالیت خود را گسترش داده است و از مقاطع ابتدایی تا متوسطه اول و دوم را پوشش داده است. با نتایجی که از آزمون های آزمایشی بدست می آید میتوان بهتر با توانایی ها و ضعف ها آشنا شد و سعی در بهبود وضعیت داشت تا بتوانید بهترین نتیجه ی ممکن را کسب کنید. اگر قرار است قبل از اتمام آزمون، سایت سازمان سنجش سوالات را منتشر کند پس چه لزومی دارد دفترچه سوالات از داوطلبان گرفته شود که البته عدم تحویل دفترچه به داوطلب دلایل دیگری هم دارد، اینها مواردی بود که دست به دست هم داد تا کنکور امسال با حواشی روبهرو شود.

میزان تاثیر معدل در کنکور ۱۴۰۰ به میزان ۳۰% و بصورت قطعی می باشد. داوطلبان گروه آزمایشی علوم انسانی کنکور ۱۴۰۱ باید طی مدت ۱۶۰ دقیقه به ۱۷۵ سوال از دروس اختصاصی خود پاسخدهند. داوطلبان گروه آزمایشی زبانهای خارجی کنکور ۱۴۰۱ باید طی مدت ۱۰۵ دقیقه به ۷۰ سوال اختصاصی پاسخدهند. داوطلبایی که در کنار کنکور تجربی در آزمون زبان و هنر هم شرکت کردن توجه داشته باشن که انتخاب رشته همه گروه های آزمایشی که شرکت کردن باید در یک فرم انجام بشه که نحوه چینش اون بر اساس اولویت های داوطلب هستش. در این زمینه به معرفی بهترین کتب تستی پرداخته ایم . پاسخ دهی به مجموعه سوالات هر درس را در بازه زمانی کنترل شده ای انجام دهید. اجازه دهید به تفکیک هر درس اطلاعاتی به شما ارائه دهیم. دسته دوم از داوطلبان کنکور کسانی هستند که کتاب رو خوندن ولی به تسلط نرسیدن و امتحانات نهایی رو مزاحم میدونن و فکر میکنند اگه امتحان نبود بهتر در کنکور موفق میشدند.

برای این که در وارد کردن رشته محل ها خطا و اشتباهی نداشته باشین، اول فرم پیش نویس انتخاب رشته رو با توجه به ملاک هاتون که شامل (رشته، رنک علمی دانشگاه، بازار کار، مسافت و هزینه) هستش رو پر کنین و بعد از اطمینان از چینش انتخاب رشتتون فرم اینترنتی انتخاب رشته کنکور سراسری رو تکمیل کرده و کد رهگیری 15 رقمی خودتون رو یادداشت کرده و یک نسخه از اون رو برای خودتون نگه دارین. او نوشت: دولت خیانتکاران در کنکور را محاکمه کند. او بیان میکند: از طرفی سازمان سنجش در اقدامی عجیب، قبل از اینکه آزمون به اتمام برسد، حدود ساعت ۱۱ تا ۱۲ سوالات را در سایت این سازمان بارگذاری میکند، درحالیکه هنوز آزمون تمام نشده است. تذکر: مدارک تحصیلی باید حداکثر تا پایان شهریور دریافت شده باشند. ما باید در این زمان به خودمان مسلط باشیم و بتوانیم مغز را در حالت معمولی قرار دهیم. داوطلبان با توجه به وجود رقبای سرسخت و جدی خود در کنکور ۹۸ ، برای کسب مهارت و تسلط بیشتر بر مباحث کتب درسی ، از کتاب های کمک آموزشی استفاده کرده و مورد مطالعه قرار دهند . کلا در کنکور تجربی ۹ ماده درسی وجود دارد که سوالات آن در دو دفترچه عمومی و تخصصی قرار میگیرد.

یکی از گزینهها خیلی به جواب درست نزدیک است و باید دقت بیشتری برای درک آن به خرج دهید. اینکه در چه ساعت هایی بهتر می توانید درس بخوانید و چه کارهای واجبی دارید که باید حتما در طول روز یا هفته انجام دهید و این کارها چقدر واجب هستند. فرآیند شروع این زنجیره در درس فیزیک با مباحثی مانند: مغناطیس و القا و برای داوطلبان با پایه ی درسی ضعیف ترمبحث حرکت شناسی می باشد. و دروس تخصصی از زمین شناسی، ریاضیات، زیست شناسی، فیزیک و شیمی تشکیل شده که در جدول زیر ضریب هر درس رو مشخص کردیم. در آزمون سراسری ۹۶ جمعاً تعداد ۹۲۹هزار و ۷۹۱ داوطلب ثبتنام نمودند، که از این تعداد ۵۴۸ هزار و ۲۲۰ نفر زن و ۳۸۱ هزار و ۵۷۱ نفر داوطلبان مرد شرکت کرده بودند.

میانگین پاسخگویی به هر سوال عربی در کنکور تجربی 48 ثانیه است. پورعباس تاکید کرد: در سالهای گذشته که رئیس سازمان سنجش بودم داوطلبان جواب سوالات را از روی یکدیگر نگاه میکردند، اما پس از آن شخصی سازی کردیم و جواب سوالات را برای هر داوطلب جا بجا کردیم. همچنین درک مطلب و تحلیل و اعراب هر کدام 8 سوال و قواعد 7 سوال دارد ولی مراقب باشید که تست های قواعد به راحتی آب خوردن قابل پاسخ گویی می باشد و گول ظاهر آن را نخورید . مواردی که در بخش های قبل عنوان شد ممکن است به ظاهر آسان باشند و تصور کنید که قطعا از عهده آن برخواهید آمد اما باید بگوییم که جو رقابتی جلسه آزمون بر همگان وارد است و حتی بر روی داوطلبان مسلط به آزمون هم می تواند تاثیر گذار باشد، چه برسد به این که مهارت خود را در تست زنی هم تقویت نکرده باشید! برای اینکه بدانید از بین این همه آزمون های مختلف در کدامیک شرکت کنید باید به دو مورد توجه کنید، یکی استاندارد بودن سوالات و دیگری جامعه آماری است.

در آزمون انسانی و ریاضی که حدود ۵۰۰هزار شرکتکننده داشت سازمان سنجش از انتشار سوالات خودداری کرد درحالیکه از دفترچهها عکس گرفته شد و بهصورت غیررسمی در کانالها در دسترس بود و نقدهایی علیه سوالات نوشته شد و پاسخها داده شد اما درمورد آزمون تجربی که حساسترین آزمون بود متاسفانه پیش از پایان آزمون دو دفترچه از سه دفترچه روی سایت سازمان سنجش قرار گرفت و این جای سوال است که چنین اتفاقی رخ داده است. عاملی: بله، براساس آمار کارشناسان، سه دهک بالای جامعه دارای ۸۷ درصد معدل پایین و ۸۴ درصد کسب رتبه زیر ۳ هزار هستند که این مسأله نشان دهنده برقراری عدالت آموزشی نیست. رشته تجربی دارای 5 زیرگروه است که رشته های دانشگاهی مختلف در این زیرگروه ها قرار می گیرند. در مورد کلیات کنکور تجربی می توان گفت: کنکور تجربی معمولاً هر ساله نوبت صبح راس ساعت ۸ صبح شروع میشود و در ساعت ۱۲:۱۰ به پایان می رسد، یعنی داوطلب کنکور تجربی ۴ ساعت و ۱۰ دقیقه زمان دارد تا به تعداد۲۷۰ سوال پاسخ دهد.. عناوین کلاس های آموزشی در اینترنت از راحت ترین تا نایاب تریین چیزها می باشد. اون دسته از داوطلبایی که در زمان اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری ۱۴۰۱ مجاز به انتخاب رشته شدن باید در زمان انتخاب رشته با اطلاع از تموم شرایط و ضوابط انتخاب رشته کنکور تجربی اقدام به تکمیل فرم اینترنتی انتخاب رشته خودشون کنن.

آیا باید هر روز زیست بخونیم؟ معنای افشای سوالات این است که قبل از کنکور سوالات منتشر شوند، اما تا کنون در جمهوری اسلامی ایران چنین اتفاقی نیفتاده است و سوالات روز آزمون منتشر میشوند. پور عباس افزود: ارسال انتشار عکس پیچیده است و هنوز وسیله کشف آن را پیدا نکرده ایم و دوستان امنیتی شبکهها را پیدا کرده و ۱۲ شبکه بزرگ تقلب کنکور را با امکانات بالا شناسایی کردیم و دستگیریها صورت گرفت و این عامل باعث شد تا امنیت آزمون بالا رود. 2-و یا خبر نداشته که در این صورت برای رئیس سازمانی به این مهمی باعث سرافکندگی و سوء مدیریت محرز و آشکار است و حتما در اسرع وقت باید برکنار شود. در بهترین حالت این افراد به تقریبا پایینی می رسند و افسوس زمان از دست رفته رو میخورند. برای پاسخگویی به این درس مدت زمان 20 دقیقه پیشنهاد میشود. پس داشتن معدل بالای 14 هم به معنی جلو افتادن از تقریبا نصف داوطلب های کنکور سراسری می باشد، البته اگر به تاثیر 60درصدی دروس کنکور در نمره نهایی آزمون سراسری و میانگین درصد دروس در کنکور سراسری توجه کنیم بازهم، داوطلبانی که برای درصد بالای 50 در درس های عمومی و بالای 40 درصد در دروس اختصاصی کنکور سراسری برنامه ریزی می کنند، بنابراین بهتر است برای تاثیر قطعی معدل، دنبال راهکارهای افزایش معدل باشند.

از آموزش برنامه ریزی کنکور تا نمونه های رایگان برنامه سایت konkoorahmadi ریزی. اما قبل از هر چیز دانش آموزان و والدین آن ها که خواستار این کلاس ها هستند باید به پرسش های زیر پاسخ دهند تا دید کلی و هدف خود از شرکت در این کلاس هارا داشته باشند. دفترچه دوم که به دفترچه دروس تخصصی هم معروفه شامل درسای تخصصی رشته علوم تجربی مثل زمین شناسی، ریاضیات، زیست شناسی، فیزیک و شیمیه که در جدول های زیر ضریب هر درس و زیر گروه های هر رشته از کنکور تجربی ۱۴۰۱ رو مشخص کردیم. برترین کادر اساتید کنکور ایران در رشته های کنکور ریاضی فیزیک ، کنکور تجربی .کنکور انسانی به همراه کادر مشاوره ویژه موفقیت ،همراه و یاور شما در قبولی و پیشرفت فوق العاده شما در این سال سرنوشت ساز میباشد .