بهترین راه آمادگی و برنامه ریزی برای کنکور 1401

همچنین حضور دروس عمومی در کنکور چندان اثر مثبتی برای تعیین شایستگی افراد برای پذیرش در دانشگاههای کشور سایت konkoorahmadi ندارد. در حالت کلی می توان این طور برداشت کرد که شیوه های روش مطالعه درهمه ی منابع موجود دارای قالب و چهارچوب کلی بوده و فقط نحوه ی بیان افراد با یکدیگر متفاوت است. از فصل ترمودینامیک در سالهای اخیر تستهای بیشتری طرح شده پس حتما این فصل را مطالعه کنید. با پاسخگویی به این بخش می توانید 20 درصد دیگر به تراز خود اضافه کنید. حجتالاسلام احمدحسین فلاحی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفتوگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با توجه به حواشی بهوجودآمده در کنکور سال 1401 گفت: پیش از این مسئولان سازمان سنجش با حضور در کمیسیون گزارش از مسائل پیشآمده در برگزاری کنکور در سالهای گذشته و استفاده از وسایلی از جمله پاککن سیمکارتخور یا هندزفری نامرئی و همچنین راهکارهای مقابله با این شیوهها، گزارشی به اعضای کمیسیون ارائه کرده بودند. در این اطلاعیه تصریح شده است: تغییرات جزئی مورد نیاز و مصوب شورای سنجش و پذیرش برای آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ متعاقباً اطلاعرسانی خواهد شد و در صورت ابلاغ هرگونه قانون یا مصوبه جدید، تغییرات برای آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ و به بعد اعمال خواهد شد.

کارشناسان و نمایندگان مجلس در این مدت که از تصویب مصوبه کنکور توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی گذشت، ایراداتی از جمله توسعه تقلب با برگزاری دو مرتبه کنکور در یک سال، عدم توانایی آموزش و پرورش برای جمعآوری سوابق تحصیلی، گسترش رانت و قدرت مافیا در ارتقای معدل و… هر ساله تعداد زیادی از داوطلبان با شرکت در کلاس های کنکور مختلف و صرف هزینه های زیاد برای کنکور آماده می شوند اما فقط تعداد اندکی از آن ها به رشته مورد علاقه خود راه پیدا میکنند حتی بارها دیده ایم دانش آموزی با وجود ضریب هوشی بالا و سوابق تحصیلی درخشان موفق به کسب رتبه مطلوب نشده است. حسن مروتی در واکنش به برخی گزارشها و یادداشت قائم مقام وزیر میراثفرهنگی، گردشگری و صنایعدستی در اینستاگرام در خصوص حذف دروس عمومی افزود: استناد قائم مقام محترم وزیر میراث فرهنگی به سخنانی از رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در توضیح مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص حذف دروس عمومی از آزمون سراسری و انتقال محاسبه نمرات آن به سوابق تحصیلی مطرح شده که مصوبه مذکور با توجه به اصلاحات مورد نظر این شورا تاکنون ابلاغ نشده است. دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی درباره توزیع پزشک در کشور نیز صحبت کرد و از افزایش ظرفیت دانشجوی رشتههای پزشکی براساس مصوبه شورایعالی انقلاب فرهنگی خبر داد.

فارس: البته برخی از داوطلبان هم روی خوشی به مصوبه جدید نشان ندادند و احساس می کنند که سنجش و پذیرش دانشگاه به این صورت به نفعشان نیست. وی در پاسخ به این پرسش که آیا حذف دروس عمومی از کنکور روی شکلگیری هویت دانشآموزان و رشد فرهنگی آنان تأثیر منفی نمیگذارد، میگوید: نمیدانم؛ اما تاکنون که دروس عمومی در کنکور بوده آیا رشد فرهنگی داشتهاند یا اینکه فقط اطلاعاتی کسب میکردند و بعد آنها را دور میریختند، یا اگر برای دروس عمومی ضریب ۱۰ لحاظ شود آیا بچهها رشد فرهنگی پیدا میکنند یا به این موضوع ابزاری نگاه میکنند؟ قیمت مشاوره حرف آخر نیز روزانه سرچ زیادی دارد و دانش آموزان زیادی با دفتر مرکزی حرف آخر تماس میگیرند تا از هزینه های مشاوره های خوب این موسسه اطلاعاتی کسب کنند اما باید بدانید که مشاوره همراه پکیج های حرف آخر به صورت رایگان در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

آموزش کنکور با بهترین اساتید مستلزم کسب مهارت های آموزشی و شناخت نقاط ضعف و قوت محصلان است. دانش آموزان زیادی روزانه با دفتر موسسه حرف آخردر تهران تماس میگیرند تا بتوانند سوالات خود را مطرح نمایند ولی شاید با مشکلاتی روبه رو شوند و باید وقت زیادی را پشت خط منتظر باشند تا بتوانند با مشاوران صحبت کنند. داوطلبان عزیز برای مشاوره تحصیلی علیرضا افشار می توانند به لینکی که درقسمت توضیحات همین صفحه آمده مراجعه کنند و از راهنمایی های موجود استفاده کنند. برای مثال در درس دین و زندگی که توسط استاد یوسفیان پور تدریس میشود با استفاده با ۱۴ الگو کل دین و زندگی را به دانش آموز یاد میدهد و تمام تست های دین و زندگی را فقط با این الگو ها حل میکند.

اگر داوطلب دراین باره با چالش خاصی برخورد نکرد، می توان به این نتیجه رسید که درسنامه ی مطالعه شده صحیح انتخاب شده است. در اولین قدم باید متن کتاب را کامل و جامع مطالعه کنید. اگر قصد آموزش زبان انگلیسی را برای کنکور دارید حتماً نمونه سؤالات مختلفی را حل کنید و با تکرار مطالب تلاش کنید تا سرعت عملتان را بالا ببرید. اگر سرعت شما زیاد باشد و دقت لازم را نداشته باشید، پاسخهای اشتباهتان را افزایش خواهید داد و اگر دقت زیادی داشته باشد و سرعت لازم را نداشته باشید، با وسواس به تستها پاسخ خواهید داد و زمان لازم برای پاسخگویی به بسیاری از سؤالات آسان را از دست خواهید داد. بیت اللهی از شرکت ۲۸ هزار داوطلب هرمزگانی در کنکور سال جاری خبرداد و گفت: ۱۹ هزار و ۸۳۹ از این تعداد در حوزه های آموزش و پرورش آزمون خواهند داد. سوالاتی که در کنکور سراسری مطرح می شود که محاسبات آنها زمان بر است علاوه بر آموزش این تکنیک های ساده و مقدماتی نیاز به راه حل های جادویی دارد .

هیچ گاه در مرحله ی حل تست، پاسخ نامه را به تنهایی مطالعه نکنید. نقشه راه مطالعه زیست شناسی کنکور بودجه بندی زیست کنکور است که کمک میکند داوطلبان با برنامه ریزی دقیق و هدفمند به آموزش زیست بپردازند، در بودجه بندی هر درس موارد زیر ذکر میشود که بسیار مهم است. برای رسیدن به بهترین نتیجه ابزار های کمکی در طول مسیر بسیار مهم است و چه بسا تلاش فراوان بدون داشتن نقشه راهی درست هیچ نتیجه ای نداشته باشد. در نظر داشته باشید که داشتن یک برنامۀ تحصیلی مناسب، یکی از ارکان بسیار مهم برای موفقیت داوطلبان در کنکور است. استفاده از تجربههای چندین استاد که یک درس را تدریس میکنند، برای گردآوری محتوای هر درس، باعث تحقق این امر شده است. با استفاده از روش الگو و انیمیشن سازی دانش آموز کل تست های آن درس را تنها با یک راه حل میتواند حل کند و نیاز به یادگیری چندین تکنیک و راه حل اضافی نیست. یعنی با هر بار مرور می بایست متن کتاب درسی مطالعه شود. مثلاً بحث تابع را از پایه تا سال دوازدهم به صورت یکجا و مرتبط با پیش نیازها می بایست مطالعه کرد.

این موضوع باعث شد تا موسس حرف آخر (آقای عبدالرضا منتظری) برای ارائۀ محصولات آموزشی با کیفیتتر، به دنبال اساتید با تجربه در زمینۀ تدریس هر درس باشد. به هرحال من با سیستم تأثیرگذاری دروس عمومی در آزمون مشکل دارم و معتقدم حذف این دروس از کنکور موجب میشود دندان طمع از این نگاه ابزاری بکنیم و به سمت تربیت دینی، اجتماعی و فرهنگی برویم و تربیت عمومی را از یک منظر دیگر و نه از منظر کنکور و ورود به دانشگاه دنبال کنیم. اگر به دنبال بهترین مدرس زیست کنکور هستید می توانید در کلاس های آموزشی ایشان شرکت کنید. یکی از بزرگترین مشکلهای تدریس به روش سنتی این است که شما از هر تکنیک برای یک نوع سؤال میتوانید استفاده کنید. باید صورت سؤال را با دقت بخوانید و مفهوم سؤال و در صورت امکان نکتهی انحرافی آن را دریابید و تشخیص دهید که میتوانید به این سؤال پاسخ دهید یا خیر.

زیرا خود داوطلب می بایست فرآیند حل سؤال را در ذهن تحلیل کند و مشاهده ی جواب سؤال بدون آگاهی به روند حل تست بی ارزش خواهد بود. در بحث مفاهیم برای آموزش می توان از قسمت درسنامه ی کتب کمک آموزشی استفاده کرد و سپس به حل تست پرداخت. سلام استاد وقت بخیر من در درس زیست شیوه مطالعم جوریه که درسنامه کتاب و کتاب کمک درسیو باهم پیش می برم .مثلا برای زیر مبحث های هرگفتار،اول کتابو مطالعه میکنم و همزمان نکات کتاب کمک درسیو تو حاشیه کتاب یادداشت می کنم و برای مرور فقط کتاب درسیو مطالعه و تست میزنم.میخواستم بپرسم این روش مطالعاتیم میتونه معقول باشه یا بهتره تغییرش بدم؟

سال دوازدهم که سال معروف به سال کنکور از سالی پر از استرس و چالش های متفاوت برای شماست اگر از آموزش کنکور دهم و یازدهم شروع کرده باشید این استرس کمتر است و می دانید که می توانید در کنکور رتبه خوبی را به دست بیاورید اما اگر از سال دوازدهم شروع به خواندن و آماده شدن برای کنکور میکنید، با این که بچه های که از دهم و یازدهم که آموزش کنکور را شروع کردهاند عقب ترید ولی باید باز هم تلاش کنید و بتوانید خودتان را به آنها برسانید، که در این راه می توانید از آموزشها مشاوره و برنامه ریزی دقیقی استفاده کنید تا به شما کمک کند این عقبماندگی را جبران کنید. برای مطالعهتان از منابع معتبر استفاده کنید. زمانی که موقع خواندن درس ناخوشایند خسته میشوید آن را کنار بگذارید و به سراغ درس خوشایندتان بروید و بعد از مدتی برگردید. فراگرفت و سپس بعد از آن به سراغ حل تست رفت. برای حل این دسته از سوالات احتیاج به دقت و زمان بیشتری دارید. 5. اگر کنکور دانشگاهها هیچ ربطی به آموزش و پرورش ندارد چرا مدام از افزایش نقش معدل در کنکور سخن گفته میشود؟

اکثر شهرهای دیگر در حال راه اندازی دفاتر نمایندگی میباشد و به این ترتیب دانش آموزان از همان مقطع ابتدایی میتوانند با آموزش حرف آخر آشنا شوند و بهترین سبک آموزش را برای تقویت پایه تحصیلی خود داشته باشند. برخی محصولات موسسه آموزشی حرف آخر عبارتند از ریاضی کنکور حرف آخر، فیزیک کنکور حرف آخر و شیمی حرف آخر که میتوانید با استفاده از تخفیف حرف آخر آنها را تهیه نمایید. اساتید آنلاین آکادمی برای برطرف کردن این نقطه ضعف، از تکنیکهای مختلفی استفاده میکنن و اجازه نمیدن فضای کلاس، فقط به ارائه درس از طرف مربی آموزشی خلاصه بشه. ابتدا باید فضای آزمون را برای خودتان عادی کنید و تصور کنید کنکور یکی از آزمونهای جمعبندی است و با حفظ آرامش و اعتمادبهنفس شروع به خواندن سؤالات کنید.

لطفا ما را تا پایان این مقاله همراهی کنید. سبک آموزش موسسه حرف آخر بر اساس جدیدترین متدهای آموزشی روز دنیا میباشد تا دانش آموزان بتوانند بهره وری بیشتری از وقت خود داشته باشند. کلاسهای نکته و تست آنلاین آکادمی برای کسانی که میخواهند در یک کلاس کنکور خوب شرکت کنند، جزو بهترین کلاسها است؛ چرا که میتوانند با شرکت در یک کلاس مهارتهای زیادی را یاد بگیرند و در کنکور خود موفقتر باشند. زمانی که باید تست زدن را شروع کنند، منابعی که باید تهیه کنند، آزمونهایی که باید شرکت کنند و همینطور شیوه برنامه ریزی برای کنکور. راه حل این مشکل: پیشنهاد بنده به این دسته از عزیزان این است که با یک کتاب حل تست روان، مانند آبی قلم چی شروع به حل تست های ساده تر کنند و به هیچ عنوان دراین بازه ی زمانی برای یادگیری روشهای محاسبه ی سریع درس شیمی عجله نداشته باشند، البته یادگیری برخی از تکنیک های محاسبات سریع کنکور نیز میتواند مفید باشد. در واقع جدول زیر دارای رشته های تجربی با کنکور بوده که ضرایب مختص به خود را دارند ولی در گروه آزمایشی علوم تجربی تعدادی از رشته های هم وجود دارند که تحت عنوان رشته های بدون کنکور تجربی شناخته می شوند لذا داوطلبان می توانند برای اطلاع از این رشته به لینک آبی شده در بالا مراجعه کنند.

همچنین مطالعه می بایست به صورت مبحثی با ارتباط دادن سال های تحصیلی مختلف باشد. آموزش زیست کنکور با روش درست مطالعه و برنامه ریزی دقیق میتواند همه داوطلبان کنکور تجربی را در قبولی رشتههای مورد علاقه آنها اعم از پزشکی و پیراپزشکیها هدایت کند. اساتیدی همچون استاد همدانی در درس زیست شناسی ، استاد کامیار در درس فیزیک ، استاد سلوکی در درس شیمی ، استاد منتظری در درس ریاضی ، مشغول ضبط آموزش پکیج ها هستند و استاد یوسفیان پور ، استاد وحدت ، استاد محمودی و استاد محسن منتظری آموزش دروس عمومی حرف آخر را به عهده دارند که برای آشنایی بیشتر با این اساتید میتوانید با شماره تماس موسسه حرف آخر در ارتباط باشید و نمونه آموزش این اساتید را به صورت رایگان دریافت نمایید.